Bóle kręgosłupa – porady, informacje
Zbiór porad o bólach kręgosłupa

bóle kręgosłupa piersiowegoPrzyczyny uporczywego bólu kręgosłupa mogą być różne. Skutki są jednak zawsze takie same – czujemy duży dyskomfort, ból oraz mamy problemy z wykonywaniem niektórych czynności. Szukamy sposobu, żeby silne bóle kręgosłupa przeszły, ale zdecydowanie łatwiej jest zapobiegać tego rodzaju bólu. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, ale prowadząc odpowiedni styl życia możemy wiele przyczyn bólu kręgosłupa wyeliminować.

Jak zapobiec bólowi kręgosłupa piersiowego?

Bóle kręgosłupa piersiowego najczęściej spowodowane są zmianami zwyrodnieniowymi. Do takich zmian może doprowadzić nieprawidłowy styl życia, uraz mechaniczny czy osteoporoza. Na silne bóle kręgosłupa często użalają się osoby, które prowadzą siedzący tryb życia. Siedząc długo przed komputerem nasz kręgosłup jest ułożony w nienaturalnej pozycji. W konsekwencji po pewnym czasie zaczynamy odczuwać bóle kręgosłupa piersiowego. Jeżeli więc należymy do osób, które spędzają wiele czasu przed monitorem komputera, to powinniśmy zainwestować w ergonomiczny fotel. Taki fotel dopasuje się do naszej sylwetki i dzięki temu będziemy mniej obciążać kręgosłup. Ergonomiczne fotele można znaleźć, np. na UlgaDlaKregoslupa.pl. Osoby, które nie wiedzą jak dobrać odpowiedni fotel odnajdą tam także wskazówki na co powinno zwracać się szczególną uwagę.

Ludzie coraz częściej prowadzą siedzący tryb życia i właśnie dlatego bóle kręgosłupa piersiowego są częstym zjawiskiem. Jeżeli będziemy regularnie ćwiczyć, to możemy uniknąć bólu pleców. Oprócz regularnych ćwiczeń, które można znaleźć na UlgaDlaKregoslupa.pl, zalecane jest także systematyczne pływanie. Sposób odżywania też częściowo wpływa na nasz kręgosłup. Jeżeli nie dostarczamy naszemu organizmowi odpowiedniej ilości witamin, to niestety w pewnym momencie kręgosłup przypomni nam o swoim istnieniu. Siedzący tryb życia i zły sposób odżywiania, to jedne z głównych przyczyn bólu kręgosłupa i warto o tym pamiętać.

Co robić gdy już odczuwamy silne bóle kręgosłupa?

silne bóle kręgosłupaBóle kręgosłupa piersiowego przyczyniają się do tego, że wykonywanie niektórych czynności jest dla nas trudne. Gdy silne bóle kręgosłupa odczuwamy przez dłuższy czas i nie pomagają rozluźniające ćwiczenia, masaże oraz maty ozonowe, to koniecznie powinniśmy udać się do lekarza. Czasami ból kręgosłupa może bowiem oznaczać poważniejszy uraz, z którym nie poradzimy sobie samodzielnie. Może się bowiem okazać, że potrzebna nam będzie operacja, która przyniesie nam ulgę. Zwlekanie z pójściem do lekarza może spowodować, że pogorszymy swój stan zdrowia. Będąc pod specjalistyczną opieką mamy większe szansę na pożegnanie się z bólem kręgosłupa. Oczywiście cały czas możemy sobie także pomagać domowymi sposobami, które z całą pewnością nam nie zaszkodzą, a mogą pomóc w trakcie rehabilitacji.

Autor tekstu: Agata Sachar